Koupil jsem Miatu

Všechno tohle šílenství začalo tenkrát pár dní před silvestrem. Kluci párkrát takhle na svátky auta vytáhli a nikdy to nedopadlo dobře. Já jsem svátky trávil vždycky v podklidu doma s piukem v ruce.

Rozbitá jebka vzadu…

No bylo takhle před zimou a tak si říkám, že Feldu ještě naposledy projedu. Ručička ukazovala, že nemám co do kotle a tak jsem vyrazil směr místní dzina. Jedu v klidu po hlavní a na pravý straně v odstavnym stály dvě auta. První mě pustilo, no druhý už bohužel ne. Jakmile jsem viděl starýho scénica asi metr před sebou, tak jsem věděl, že je to v prdeli. Začal jsem brzdit a uhnul do protisměru. Trochu pochcávalo, takže jsem hnedka začal klouzat, jak když to pořádně promažeš Durexem. Abych to zkrátil, dostal jsem za auto slušný prachy a opravil ho kladivem.

Po tomhle už nemám auto a ani náladu, takže jsme s klukama jenom sedli na dzinu a kecali. Byl s náma i Patrick, kterej mi půjčil Miatu. NAčka se mi vždycky líbily a tohle bylo poprvý co jsem se v tom svezl. Můžu říct, že mě to dost překvapilo a zaujalo. Jak to tak většinou bejvá, hned druhej den už jsem koukal na web a projížděl inzeráty.

Příjemně mě překvapilo nejen auto, ale i komunita. Můžu říct, že v takhle dobrym klubu jsem na FB ještě nebyl. Když se na něco zeptáš tak Ti všichni ochotně poradí, najdeš tam hromadu návodů a hejtu tam moc nepotkáš. Možná to bude tím, že jsou fakt všichni na kluky, ale to je jen moje úvaha.

Po nějaký době jsem našel jedno fakt pěkný fialový NAčko v reichu, co si tak pamatuju tak to byla 1.6 85kw s hardtopem na KW podvozku a BBS kolech, měla lepší chladič a byla fakt za dobrý prachy. Už jsem měl i domluvenej dovoz, nicméně někdo zavolal dřív a druhej den si to odvez. Další bylo trošku zbořený červený NA, taky 1.6 s pěknym koženym vnitřkem posazený na Mangels kolech. S touhle to dopadlo tak, že Němec přestal komunikovat. Po dvou neúspěšných pokusech jsem se na to vysral a prachy investoval jinde.


Jak to nakonec skončilo ptáte se… Koupil jsem si červený NA s rollbarem, má celkem pěkný chromový kola a nějaký polepy. Bylo za hodně výhodnou cenu a řekl bych, že hodnota každym rokem poroste.

Na závěr řeknu, že po Miatě nějakým způsobem pořád toužim a Twingo je underrated.
//Ejdm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *