NANI?! Shibikku?!

FF Drift je zábava pro každého nového řidiče poté, co zjistí, k čemu slouží ruční brzda. Všichni víme, že předokolka na to úplně není, ale v Japonsku (kde jinde žejo) tuhle zábavu náctiletých přenesli úplně na jinej level. Hlavní průkopník celý týhle srandy je bezpochyby Genki Hirata (@lowbrain_gk), No.1 FF Drift Performer, což potvrzuje i sticker na jeho autě. Frajer začínal na serpentýnách v Kanagawě a cestuje z východu na západ, kde vymetá každou tōge a okruhy, aby dokázal, že zvládne s FWD autem to, co ostatní s přeboostěnejma RWD. To zní docela hustě ne? Osobně si myslím, že kdyby měl jezdit CDS, tak naši 2JZ no shit frajeři s hydrem by pěkně čuměli.

Jedno z jeho aut je tenhle EK Civic. Přesněji Kouki EK4, speclist je dost situační. Motor je B16A 2nd gen, který produkuje brutálních 170 koní a směšných 160nm točivého momentu. Redline je v 8200rpm. Převodovka je OEM pětistupeň 4,40 Final Drive bez LSD. Brzdy, jak přední, tak i zadní jsou série s competition deskama. Podvozek je záhadou. Kola na fotce jsou vepředu SSR Mesh 15×6.5, na nich semislicky Federal 595 RS-R a vzadu je to asi jedno, čím užší a starší pneu, tím lepší. V interiéru je potrhaná skořepina, ošoupanej sportovní volant, katana hydro a pár budíků navíc. Exteriér je zajímavější, auto má custom polepy, custom lip kit, tunu stickers a celej vypadá “well used”. Jo a auto pak dostalo žlutou barvu, nevím proč, asi už bylo moc omlácený.

Ale proč o něm píšu. Auto bylo pár dní zpátky hozeno do šrotu. Proč? Genki poslední dobou dávál přednost svému EG6 (viz. jeho instagram), tohle EK mu posloužilo jako zdroj dílů a zbytek už prostě nepotřeboval. Hlavně zabíralo místo a toho je v Japonsku nedostatek. Můžete mu klidně dát minutu ticha, jak chcete.

Jako tribute tady máte krátký video plný skids a eurobeatu, který mě nutí vstát ze židle, dát dozadu starý zimáky a jít tahat za rukáv, dokud to někde nerozsekám. Kdybyste chtěli vidět víc videí s Hirata-sanem stačí hledat na kanále.
//Mole

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *